|
| Znáte dobrý vtip?Zakladatel: aBDaIR Dejte dobrý vtip k duhu...pobavíme se aspoň a bude pohoda:) Muzete psat vtipy, debatovat o nich a mit i jine narazky...ostatni at si jde nekam do jinych rubrik... | << | < | > | >> |
 defila 20.04.2006 11:28 |
hmmmm.....
Nové: NAIADA2 @ 20.04.2006 10:22:10 LINK REPLY [ MEMO ] [Bookmark 11:25:29]
Nenažraný sociální stát.
Kolik peněz Vám zbude když Vás firma ocení na 100 000 Kč ??? ( aneb jak si sociální demokracie představuje blahobyt )
100 000.- = VÁŠ SKUTEČNÝ PŘÍJEM (na kolik si Vás firma cení)
- 19 270.- = soc.pojištěni "zaměstnavatele" 26% hrubé mzdy
- 6 630.- = zdrav.pojištěni "zaměstnavatele" 9% hrubé mzdy
- 103.- = povinné úrazové pojištěni 0.14% hrubé mzdy
----------------
73 997.- = HRUBÁ MZDA (udaj na výplatní pásce)
- 5 920.- = soc.pojištěni "zaměstnance" 8% z hrubé mzdy
- 3 320.- = zdrav.pojištěni "zaměstnance" 4.5% z hrubé mzdy
----------------
64 747.- = ZÁKLAD DANĚ
- 20 719.- = Dan z příjmu max. 32%
---------------
44 028.- = ČISTÁ MZDA (vyplaceno) sazba přímých daní 56%
- 10 939.- = DPH 5% nebo 19% a spotřební daně, průměr 22%
---------------
36 089.- = zůstatek - celková daňová kvóta zdanění práce 64%
Za 100 000.- které za Vaši mzdu vydá Váš zaměstnavatel si můžete
koupit zboží v celkové hodnotě 36 089.-
V případě nižších příjmů a zdanění nejnižší sazbou daně z příjmu 15% je konečný zůstatek 45 111.-, tj. celková daňová kvóta 55%.
Progrese tedy skutečně není velká - 9% - pouze s tou drobností že absolutní zatížení všech příjmů, vysokých i minimálních, je drtivé.
Do práce chodíte proto, abyste si mohli za vydělané peníze něco koupit. Když si tedy za zbylých 36089,- Kč "něco" koupíte (kromě potravin je dnes skoro všechnov sazbě 19% a díky proevropské politice ČSSD tam bude patřit i bydlení), prodávající odvede státu daň z přidané hodnoty o kterou jsou prodávané zboží nebo služby pochopitelně dražší. Ve skutečnosti tedy zůstane jenom 30 326,- Kč. Takže z každých Vámi vydělaných sto tisíc skoro sedmdesát tisíc dostane stát, protože pracujete, abyste si mohli něco koupit.
Není to žádný trik ani manipulace, je to prostý souhrn faktů, který stát zahaluje houštím tísíců stránek zákonů, vyhlášek a pokynů. Kromě těchto daní stát vybírá ještě mnoho dalších daní od lidí, podniků a podnikatelů - daně z nemovitosti, daně z prodeje nemovitostí, darovací daně, daně dědické, daně z příjmů, daně silniční, atd., atd. Za vlády ČSSD celková daňová zátěž stále roste.
Otázkou zůstává, kde ty obrovské sumy peněz, které stát vybírá jsou, když ani tyto peníze státu nestačí a tak každoročně naše dluhy značně rostou už od té doby, kdy se ČSSD ujala moci.
Kde ty peníze jsou, když zdravotnictví je v krizi, školství zanedbané, po silnicích se skoro nedá jezdit, atd. atd. ? Platíme tolik za své sociální jistoty nebo spíš za "jistoty" státních úředníků a za jistoty těch, kterým se nechce pracovat?
Jestliže podstatně vzrostl počet úředníků, jestliže nezaměstnanost za vlády ČSSD stoupla na dvojnásobek, pak pochopitelně jsou také vyšší výdaje. Větší zdanění práce samozřejmě prodražuje pracovní sílu a vedle zdražování výrobků a služeb vede také k propouštění, protože firmy a podnikatelé buď krachují nebo nejsou schopní uživit tolik zaměstnanců, kolik by potřebovali.
Mnohem víc peněz se však propadne a zašantročí v neprůhledných, pochybných a často předražených státních zakázkách a v korupci spojené s jejich realizací. Ačkoliv ČSSD vstoupila do vlády s populistickými hesly typu "akce čisté ruce", velmi brzy se ukázalo, že to byl velký podvod na voliče, neboť právě za vlády ČSSD se korupce nejvíce rozmohla.
Proč je to lidem jedno? Proč se neptají, jak je možné, že v Chorvatsku postaví 100 km dálnice za jediný rok a za poloviční cenu než u nás, proč se neptají, kam se ztrácí stovky miliard ze státního rozpočtu, proč se neptají, kdo jednou bude platit ty ohromné dluhy a úroky z těchto dluhů tak špatně hospodařícího státu, jak dlouho nám porostou daně?
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění. |
 defila 20.04.2006 11:16 |
to bel ->jo jo, neni nad to zalozit diskuzi s vysvetlenim a historii slova pwned, clovek se hned citi lip, Boze lidska debilita nezna mezi Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění. |
 Belenor 20.04.2006 11:03 |
<b>Origin of "pwned"</b> A word created by Jesus after he turned blood into wine.
<i>You just got pwned judas.</i>
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=pwned
|
 Belenor 20.04.2006 08:05 |
To nezbyva nez sevrit pulky a dojit k jine mise (pokud jina je a ma toaletak) |
Greenhorn 19.04.2006 21:40 |
lol....to nasere XD Mír v duši bratři. ;o) |
K 19.04.2006 19:37 Editovat,
Smazat
|
hehehehehe :-D |
 kapo 19.04.2006 19:30 |
http://www.dusky.sk/pics/2006-03/2050_image010.jpg |
 SirPesZ 18.04.2006 16:22 |
Jé :-). Lego :-). Texty jsem nečet :-).Naposledy upraveno: 18.04.2006 16:23, SirPesZ Welcome to my world of death and pain |
Pilse 18.04.2006 16:14 Editovat,
Smazat
|
Pro neznabiblare http://www.thebricktestament.com/ |
Deathaak 18.04.2006 15:59 Editovat,
Smazat
|
ptak se udusil splodinami vzniklymi ze sepaleneho masa,nebylo tam videt na pul metru:) |
Greenhorn 18.04.2006 12:50 |
nějaký hybrid ne? (oo_oo) Mír v duši bratři. ;o) |
 Belenor 18.04.2006 09:07 |
No, predni mela jeste dobre, ale zadni v haji, tak to byl vlastne skutek milosrdenstvi. |
Leon 18.04.2006 08:48 |
nejvíc mě zaujala informace že byla špatná na zadní nohy :-D |
 kapo 17.04.2006 22:23 |
AHAAAAAAAAAAAAAAA :D |
 SirPesZ 17.04.2006 18:13 |
Spíš se udusila kouřem z připáleného řízku. Welcome to my world of death and pain |
Pilse 17.04.2006 17:39 Editovat,
Smazat
|
Pockej to se jako udusila z vune tech rizku nebo ma plynovej sporak ? A nebo uz chcipla vekem..stejne nepozna jestli se ten ptak udusi nebo pojde vekem. A taky je mozny ze ma ptaci chripku xD |
Deathaak 17.04.2006 16:32 Editovat,
Smazat
|
ted vam napisu co se predevcirem stalo kamosovi:) dosel ozralej z hospody a zacal klepat rizky,dal to na panvickua a usnul,do rana se udusila andulka Pepa co meli v kleci na skrini:) ale uz byla spatna na zadni nohy takze to mozna byl i dobrej skutek
|
Timmy 17.04.2006 12:56 Editovat,
Smazat
|
kapo: je mozny ze se tomu taky tak rika, proste kdyz to zadas tak se to automaticky nahradi tvoji IP, chudak malej machroval a netusil ze si maze disky xD |
 kapo 17.04.2006 12:31 |
127.0.0.1 je loopback, ne? :))))))) |
Timmy 17.04.2006 03:17 Editovat,
Smazat
|
A:jak vypnu ti vyskakovaci okynko, co mi dycky naskoci pri zapnuti windowsu a pak vypne komp? B:dmnte
xDDD |
| << | < | > | >> |
|