Čajovna rytířů Jedi || Jedi Order || Karel May || Belenorovo Česky || English
Home > Diskuze > Kultura > Wu Xia,Chambara a sem tam mozna anime :)
03.05.2024 (3.149.229.253)

Wu Xia,Chambara a sem tam mozna anime :)

Zakladatel: defila, Moderátoři: K_A_I

Asijske pociny pro neznale evropany :)

<< | <> | >>

K_A_I
01.03.2009 16:44
tak 6ti dilne ovacko KARAS je za mnou :) shlednul sem ho jak nic... pekny souboje, dobra hudba k tomu, slusny charaktery (nejvic me dostaval Nue)
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

K_A_I
15.02.2009 09:26
no jo :D ja hold miluju letajici casti tela doplnene o casto stupidni kecy :D
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
15.02.2009 08:58
jo videl, znovu jsem si rekl, ze pro me nektere tituly rozhodne nejsou a nikdy nebudou...
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
14.02.2009 18:03
Tak co defilo videl jsi Afro Samurai Resurrection? :-)

ted sem to dokoukal a je to este vetsi nater nez cela serie :-) super muzika, super fajty, a hlavne super hlasky afrova imaginarniho kamose :-D a lucy liu ta role sekla :P :P
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

K_A_I
26.01.2009 10:23
tak jsem dorazil to Ga-Rei: Zero :)

prvni dily super, pak vysvetlovani vztahu hlavnich hrdinek (silena nuda, ale to asi proto ze nemam rad shoujo-ai ) ale posledni dily byli zase kurevsky dobry :)
moje nejoblibenejsi "postava" je pro me nejsilnejsi duchovni zviře Byakuei (takovej krasnej nezkrotnej draček), vzdy kdyz ho vyvolaly tak jsem mohl jenom slintat...
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
14.01.2009 11:05
vypada zajimave :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
13.01.2009 23:30
tak sem si na doporuceni stahl prvni dil Ga-Rei Zero... husty :) uz taham dalsi dil, jelikoz konec prvniho dilu byl "WTF?"
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
04.01.2009 15:16
sice tam ma mnoho veci korejskych, ale i tak neco za to stoji, kdo by hledal povzbuzeni filmove v roce 09 tak ho tady treba najde

http://tombac.blogspot.com/2009/01/10-nejlepch-asijskch-film-roku-2008.html
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
16.12.2008 00:00
no titles no fun :D jedu jenom v cestine;)

k tomu aachi: jestly mas rad rychli akcni veci s hodne velkou hrsti cernyho (perverzniho) humoru tak se ti to bude libit:D

Naposledy upraveno: 16.12.2008 00:01, K_A_I

In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
15.12.2008 19:51
ja se v tech korjskych anime moc nepohybuju, neznam, ale kouknu :)

jestli checs k nejakym omamnym latka psycho film, koukni na venkovskeho lekare od France Kafky (prepracovano, teda japonci, takze vypravene japonsky, ale preveliky mazec v kresbe (surrealismus jako prase) vyhralo to nejakou cenu :)

(normalne o neni doprucovane sledovat pri poziti :))
torrent treba tady Odkaz


ma to dvacet minut, casem to nikoh neubije
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
15.12.2008 15:10
defilo znas Aachi wa Ssipak ?? jestly ne tak to koukej napravit:) jedna z nejvetsich ujetosti co jsem snad videl ...
viz trailer: http://www.youtube.com/watch?v=w14kQlT8hjg&fmt=18
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
21.11.2008 13:54
26+ 1 takeshi kitano

a nekdy v 70.(?)-80.(?) letech vznikl serial, ktery byl stazen (vyslo neco pres 100 dilu
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.
Fox
21.11.2008 12:48
kolik je teda tech dilu? prvni trilogie a ted ichi pohledem slepeho psance? jako stejne se na to nekouknu ale kdyz uz ses takle snazil tak at se taky neco dozvim :D
You can't predict your future, but you can follow your dreams.

defila
20.11.2008 23:13
posilam muj repost z nyxu

mno tak po dlouhe dobe nejaky ten plk -predem upozornuju, ze nestuduju zadnou filmovou vedu a za recenzi se to povazovat neda, spis subjektivni pohled na jednu cast hereckeho zivota :) -
<b>Ichi - Pohledem slepého psance</b>

<b>1.upozornění</b> Možná, že přečtení odradí někoho od shlédnutí.

Budu (až na vyjímky) hodnotit celek o Ichim a jeden film Takeshi Kitana.
Abychom nezačínali tak černě - Když se k pozorování určitého dílu dostane nezasvěcený člověk a shlédne jeden, dva či tři filmy v libovolném pořadí, tak se neubrání dojmu skvělé.

Zájemce nemá naprosto co zklamat, výpravný film o jedné japonské legendě,ač sám zločincem, přeci jen stavíc se na kladnější stranu pomyslné hranice.Vždy ochraňující ty, jenž jsou o něco méně horší než ti druzí, aby nakonec zcela bez uznání zmizel v dálavách japonských luhů a hájů.

<b>2.upozornění</b> Darkness is my ally (nenásleduje moc světlých dojmů)

Ač sebelepší režisér(v tomto případě režiseři) chce ,či nechce, vždy na téma konkrétní osoby musí čerpat sám ze svých dřívějších nápadů, či lépe - vykrádat nápady jiných.
Nutno uznat, že první filmy těží samy ze sebe, neokoukány půsbí na člověka přitažlivě a vrývají se mu do paměti všeliké krásy krajiny, lidskosti postav či jednoduchých vtípků vůči slepému člověku.Postupem času, ale zjistíme, ale vždy´t tohle už jsem přeci někde viděl a tohle jsem už někde zaslechl.Konkrétněji : vezmu-li to z pohledu života, tak se nám Ichi naučil několik triků,které stále dokola využíval,fungují, to je dobře, nechme jeho život plynout dál.Z pohledu filmu - Ichi se nám naučil několik triků, které ve svém životě využíval, to je dobře, jenže filmový divák je náročná bestie, ve všem vidí šlendrián a snahu reklamy z něj vyždímat peníze."Ale vždyť tenhle trik už byl ve filmu XY, tady část je zcela sprostě vykradená z pasáže filmu, který běžel před Z lety". Pcha, ač se mi to líbí, cítím se o něco okraden.

<b>3.Upozornění</b> I přes všechno pokračujte v cestě s Ichim

Závěrem jen krátké shrnutí, hodlá- li někdo absolvovat(tak jako já) cestu s Ichim od začátku až do konce, tak mu v tom nemůžu zabránit. Můžu snad jen dodat pár doporučení. Chcete-li si projít jeho životem, tak začněte u prvních filmů - dejme tomu první desítku, jsou skvělé. (jste-li fandou Mifuneho, tak můžete připojit i jeden z pozdějších filmů)

Nehcete-li absolvovat celý jeho život,přesto byste rádi něco viděli, tak si vyberte námatkou několik filmů o Zatoichim a koukněte na ně, jsou skvělé.

V nějaké své moudré chvíli nám Aristoteles nechal poznámku, že celek je víc než jen pouhý součet jeho částí.V těchto chvílích jsem na rozpacích, zde to není tak zcela vhodné,spíše se hodí - Celek je méně než pouhý součet jeho částí.

P.S. K předposlednímu dílu Zatoichi - Shintaro Katsu's Zatoich - věřte mi, nebo ne, ale jak už jsem zmoňoval, tak je velká část věcí převzata z předchozích dílu a jen jediný vtípek je samostatný (když je Ichi malován, v tu chvíli se ozve stůjte a za ním se zastaví cca 7 samurajů :)), zbytek všeobecných scén je vyjmut z již existujících filmů (včetně poslední soubojové scény před titulky - v jednom z předchozích filmů je mnohem lépe pojata, člověk čeká celý film, jestli něco, v posledních 4-6 vteřinách bez zbytečných řečích se to stane a konec, žádná slova, titulky, jen znak pro konec, prostě skvělé !!)

P.S.2 : Takeshi Kitano - Udělal skvělý remake, udělal skělý samostatný film, udělal patrně vysoce rozpočtový film, ale pro toho, kdo si prošel celou cestou již neudělal nic, nad čím by člověk jásal.

Tak a ukamenujte mě :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

defila
14.11.2008 09:13
sice se to trochu bije tim, co jsem napsal do filmu,ale muim se podelit - sehnal jsem super vec -> Tange Sazen yowa: Hyakuman ryo no tsubo

aka Sazen Tange and the Pot Worth a Million Ryo, naprosto klasicka chambara z roku 1935, byla i nekolkrat remakovana, nekdy v tydnu si to pustim :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

defila
04.11.2008 14:27
lolec .))) dobre je to :)

btw kurozuoka je cim dal tim lepsi :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
04.11.2008 10:35
hh anime monster... http://data.totan.cz/monster-srovnani.jpg
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
30.10.2008 15:12
mas s ucit nihongo .)

Naposledy upraveno: 30.10.2008 15:12, defila

Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
30.10.2008 15:07
Nic k cemu by vychazely titulky;)
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
30.10.2008 12:35
tak se ti k usim donesli spatne veci, jelikoz je spousta veci na sledovani z kazdyho zanru ;)

Naposledy upraveno: 30.10.2008 12:35, defila

Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.
<< | <> | >>