Čajovna rytířů Jedi || Jedi Order || Karel May || Belenorovo Česky || English
Home > Diskuze > Kultura > Wu Xia,Chambara a sem tam mozna anime :)
20.04.2024 (3.15.4.244)

Wu Xia,Chambara a sem tam mozna anime :)

Zakladatel: defila, Moderátoři: K_A_I

Asijske pociny pro neznale evropany :)

<< | <> | >>

defila
25.03.2009 12:21
ad bel - trefne :))

ad kai - mno davam prednost necemu jinymu a btw - jediny co japonci z te evropsko/zapadni tvorby celkem zvladaj je crust, ve zbytku tvrdsi hudby nejak nenachazi pevnou pudu pod nohama ;)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
25.03.2009 10:15
prave ze je to naprosta kravina :D ale clovek se u toho zasmeje :D typek kterej chce zpivat v popovi kapele a dostane se do death metalovi ?:D mazeeec...
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

Belenor
25.03.2009 10:09
Tak on to ten seriál má už ve zkratce, ne? DMC se používá jako zkratka demence, ne? :-)

defila
25.03.2009 09:47
jo, je, vysel dokonce i film, ktery (ac se to snad ani nemuze zdat) je jeste horsi

je to celove parodie na dathmetalovekapely, zcela premrstena a nesmyslna,problem je, zejsem vetsinu tech kapel, ktere jsou parodovany videl na zivo a velkou cast z nic povazuji za naprostou spicku, takze mam asi trochu zkresleny pohled

ale kdo do toho nevidi, tak se mozna muze dobre bavit
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
24.03.2009 23:31
Ouuu FUCK... konecne jsem dokoukal Detroit Metal City (DMC) whaaa dokonala kravina... nejlepsi opening co jsem kdy u anime videl :) Krauser II. kral death metalu:D

a co na to defila ? :D cekam neco ve stylu ze to byla naprosta picovina :)
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
13.03.2009 19:37
aby ses obohatil o kulturni program vuci X % americkyc sracek, ktere s na tebe hrnou ze vsech mznych zdroju ;)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

SirPesZ
13.03.2009 19:36
Když se nedostane do ČR, tak proč by mě měl zajímat? :-)
Welcome to my world of death and pain

defila
13.03.2009 11:37
:))
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

Belenor
13.03.2009 10:57
No, to už narážíš na kulturní barbarství diskutujících :-) To bys chtěl moc :-)

defila
13.03.2009 10:42
jen jsem si to zkopiroval z jinho fora ;)
zajimave ale je, ze prvni co zaujme, je chyba v tagu, misto toho, aby nekoho zaujal popis filmu, jenz ziskal oceneni na nemeckem festivalu a do CR se patrne nkdy nedostane a v tuhle chvili figuruje v 10-ce nejlepsich japonskych filmu za rok 2008
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.
Fox
13.03.2009 10:23
jo http://rs.majerco.net/doc/htmltagy/ sakra! :))
You can't predict your future, but you can follow your dreams.

Belenor
13.03.2009 08:01
No, a k tomuhle je náhled, aby člověk viděl, že <b> mu fungovat nebude :-)

defila
13.03.2009 07:59
jo vidite, malem bych na vas zapomnel :)

<b>Gururi no koto </b> -

Rezii dle Ryosuke Hashiguchi-ho se dostavame do zimy roku 1993, kdy se nam dostava pohledu do vztahu mezi parem (Tae Kimura a Lily Franky) dvou mladych lidi a jech cestovanim vodami zivota. Reseni beznych problemu v zivote se zda snad prilis netvarne pro ztvoreni filmu, ne vsak tady. Pred ocima nam bezi zivot normalniho dvojice, ktera se znazi zit v preplnem svete plnem beznych lidi, obycejnych problemu, smutnych osudu.

Vypraveni je podavano z pohledu 9-ti let za tu odbu mame moznost zit s hrdiny jejich zivot, videt problemy, ktere se tykaji kazdeho paru, zakopavat o prekazky jez se do cesty pripletou.S postupujicim casem a propletajicimi se zziti s hlavnimi hrdiny stava cilenym zamerem filmu a pokud nejste presprilis upnuti k vlastnimu zivotu, tak budete zit zivot jejich.

FIlm o obycejnem svete, plnem obycejnych lidi, kteri prosteji ziji svuj obycejny zivot. Film o problemech o tom jak vas zmeni zivot jak vas zmeni smrt, aby vas ke konci zmenila zcela jinym smerem a uplne jinak.
Osudy, smutne,tragicke, bezne, proste zivot.

Chcete-li film o zivote - nesmite si nechat ujit.

Skvele zabery kamery v otevrenych prostorech! Naprosto vynikajici konec.Kouzelny hudebni podklad - hlavne pri zaverecnych titulkach zni cela skladba, ktera motivacne vystihuje cely film.

Pane Hashiguchi smekam, stvoril jste skvost, ktery se jen tak nevidi 10/10.


P.S. Ve filmu j e mozne dozvedet se sintoisticke moudro, proc je lepsi mit male ruce, nez velke.
P.S.2 - Jedine filmu vytykam - Je tam mnoho scen, s jidlem, vzhledem k tomu, ze jsem uz den nejedl, tak jsem mel hlad :o)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

defila
08.03.2009 23:31
vecer se s vecerem sesel a potkal me dalsi skvost - Bakumatsu zankoku monogatari -
link:http://www.imdb.com/title/tt0122390/

jak nazev napovida, pribeh se bude tykat Shinsengumi, vzhledem k tomu, ze filmu na tohle tema bylo natoceno vice nez dost a anime bylo nakresleno vice nez malo, tak si nebudu brat servitek a budu prozrazovat dej (navic predpokladam, ze tady vsichni vime jak to s nima dopalo :) ).

Film je podabny kouzelnym lidskym zpusobem, neni vystaven na samurajich jez eznaji strach a na pockani sekaji mrtvoly aniz by hnuli brvou. Je vypraven z pohledu Enami Sabura (Hashizo Okawa) a jeho snahy vstoupit do Shinsengumi.
Jak jsem naznacil vyse.... Enami do te doby nezabil cloveka, kdyz poprve clovek spatr, co se stane, kdyz je mu udelena rana mecem, tak ac bily jako stena, to ustoji, problem je, ze v jednu chvili to nespatri jenom jednou, takze jako kazdy jiny clovek putuje obsah zaludku pryc... Smutne, place, presto se chce pripojit. Casti Shins... je pro smich, zbytek jim pohrda.Rozhodne se pro jinou cestu...
Skvele naznacene propleteni lidskych osudku, vypraveni podane zpusobem, jako kdyby vam pametnik predaval sve dojmy z koncentraku. Snaha nevzdat se, jelikoz vzdat se je horsi nez prohrat.
Pribeh o lidske pyse, idealech, hloupe lasce a opovrzeni.Pomale kroky hlavniho hrdiny za splnenim sveho cile pres ustrky a utrapy.Vnitropoliticky boj v Shins... snaha prevazit lidsky ideal nad politiku...
Presto vime jak to musi dopadnout, smutne, tragicke dojimajici.... Shinsengumi.Jedine oko nezustane suche.
<b> Bakumatsu</b>

Ac jsem mel moznost videt jiz nemalo variant na stale stejne tema, tohle radim jednoznacne nejvys (ani v when the last sword is drawn nebyl herecky vykon a promyslenost vnitrnich podana tak genilnim zpusobem.)
Genialni snimek, tohle si nemuzete nechat ujit, doporucuji komukoli, kdo ma jen o chambaru trochu zajem !

//na imdb neni zadny popis, nejspis se tam objevi muj, ale jeste uvidim co tam napisu :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

defila
08.03.2009 09:27
tak vcerav noci jsem jeste sledoval dal :)

Bylo tomu souzeno a padlo i Daibosatsu toge z roku 1966. Da-li se to tak rici, tak s hvezdnejsim hereckym obsazenim.
Ac jsem v kratkem useku sleodval prakticky totozny film (sceny stejne, jen pojate nekde strihove jinak a psychika postav promyslena jinym zpusobem), tak jsem mel pocit, ze sleduji dva rozdilne filmy.

Z pribehu obycejneho silenstvi :
Ani zde si Ryunosuke Tsukue nevyslouil jinou roli, nez pomalu sziraneho silence, ktery nezabiji z dvodu, ze mu to nekdo rozkaze, nybrz pro vlastni poteseni ze zabiti.Vuci Misumiho filmum se zde krvi nesetri, je to znat jednak v bojovem odhodlani samuraju, souboje nejsou tak strasne kostrbate, koncetiny poletuji vzduchem a pritomni primo pretekaji "ki".
--Celou dobu jsem si rikal, ze neco podobneho uz jse rece videl, nejhrsi moment byl v uvedomneni, ze jsem tento snimek uz asi pred 5-ti lety videl :), coz jsem poznal ve chvili, kdy byl nacvicovan precizni uder na tsuki. ale zpet k filmu ---
Narozdil od Misumiho filmu, zde hrdinu neprovazime 3 filmy, takze neni pomalu psychicky sziran, ale jeho skok se prjevi az v zaverecne scene.
Hudebni stranka naprosto super, neni ji co vytknout. Kamerove s mi vic libily nektere Misumiho strihy a vuci jeho ciste scene, pusobily jeho temna zakouti temne, zde je prakticky vse tme, takze nevynikne nektery ostrejsi moment z krajiny.
Po hereke strance byly lepsi herecke vykony podany zde (srovnavam-li prvni cast s prvni).
Ma-li nekdo rad akcnejsi Chambaru, tak tuhle klasiku uz patrne videl, jestli ho jeste nepotkala, tak bude urcite nadseny.
Super snimek, vrhnete se na nej :)

P.S. Z druhe stray mince se Misumimu povedlo cely jeho pribeh genialne uzavrit (az na ten radoby otevreny konec) pomale szirani psychiky az do stavu naprosteho silenosti bylo krasne a pro Ryunosuke-ho vic typictejsi, nezz Okamotovo samurajske hrdinstvi.Ac je taky jasne videt, ze hrdina trpi dusevni poruchou nemaleho rozsahu(mimochodem skvele zahranou poruchou), tak mi psychicky rozklad hrdiny prisel lepsi, nez krev v ocich a pobijeni spousty samuraju.Ale to je jen muj osobni nazor, neudelate chybu ani v jednom z pripadu.
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

defila
07.03.2009 22:28
tak zase enejaky vyplod na hofy (nepovzujte to a recenze, spis jen jak se mi libil film, az budu psat recenzi, tak rozhone bude obsahlejsi :) )


jinak jsem dokoukal trilogii daibosatsu - jednim slovem genialni -
Posledni dil predcil oba predchozi, prislo mi, ze Ichikawa ze sebe dostal v tomhle filmu to nejlepsi, co ze sebe mohl dostat (bereme-li v potaz, ze jsem s nim videl asi 15 filmu), skvele si stvarnil znovu propukajici silenstvi, ktere se mi tak libilo ke konci prvniho dilu. Vzdy ve zlomu osudu, kdy se mu podari dostat se skoro na breh dobre strany, je zase strzen a pomalu vnitrne ubijen.
Ve spravnych mistech pridany priejmny hudebni doprovod, ktery nepusobi vtiravym dojmem.Mozna za to mohla zmena rezisera,ale film ma od zacatku do konce naboj, ktery chyti a nepusti (ovsem pozornemu divakovi chybi kouzelna prace nekterych strihu u Misumiho dila, kterych se zde nedockame...)
(btw, netuseni nekdo, proc se posledni casti jiz nechopil Misumi? ze by pro nej bylo dulezitejsi natocit Shaka, jakozto prvni japonsky film na 70 mm civku?)

Presto jsem opravdu velice spokojen, smutny konec smutneho silenstvi.
Smekam pomyslny klobouk a jdu si udelat dalsi caj, vecer je dlouhy a chci jeste nejaky film videt.

P.S. chapu, ze rozpocet u filmu nemuze vyjit na vsechno, jsem clovek otevreny a toleruji mohe, ale umely sutry? to si ti herci nemuzou dovolit spadnout z opravdove skaly,ale musi padat z papirove? - navc pri pad kus utrhnou, takze jde opravdu poznat, ze se jedna o papirovou skal... tohle vneslo jedinou usmevnou chvili do celeho jinak vaneho filmu.
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

defila
06.03.2009 22:58
tak jsem odm nejaky svuj pocin z hofy

je to vytrzene z kontextu a v rozpet nekolika dni - cele se to tyka filmu Daibosatsu Toge od Kenji Misumiho (respektive prvni dva dily natocil misumi)...

jinak jsem se k tomu dostal a shlidnul jsem prvni dil, nutno rict, ze kendo scena je docela usmevna :), scena v zasnezenem lese mezi hlavnim hrdinou a jeho zenou je naprosto genialne vytvorena, skvela atmosfera, kouzelne okoli (coz uz se neda rict o jinych scenach, kde mi vadi prehnana cistota prostredi - coz ale neni chyba jen tohodle filmu...)

mrknu na druhej dil a mezitim vam ho snad nekam nahodim :o)

tak jsem shlednul druhy dil daibosatsu, rozhodne lepsi nez prvni cast, je tam par naprosto vybornych zaberu kamer (hlavne ke konci)

doutnajici Raizo Ichikawa je kouzelnej...zase mi ale vadila prehnana cistota scen, obvzlast jako pest na oko to pusobi ve chvili, kdy je Ichikawa obleceny cely v bilem, prakticky tam v naprosto cistem prostredi sviti :)

hmmm, pak mi prislo, ze souboje jsou znacne odbyte, v nekolika ustrednich momentch je samuraj jen tak klepnut(na zakrvacene mece uz se ani nehraje..) jako kusem klacku a kaci se k zemi, v jednu chvili je dokonce videt, ze jeden, aniz by byl klepnut, tak se kaci k zemi a teprve po tom nasleduj uder mecem :o)

ale jinak fajne, jdu se vrhnout na dalsi dil (btw, schvalne jsem si stahnul i daibosatsu z 1966 - hraje tam Mifune a Nakadai - je cely v cernobilem provedeni (coz filmu pridava na krase) a co jsem to projizdel, tak si rikam, pane Misumi mel jste se co ucit, Kibachi Okamoto vas prevalcoval ... ale uvidim, z tch nekolika scen jsem mel takovyto pocit, uvidime...)

kdyby nekdo mel to daibosatsu z 1935, tak mu ho vyvazim zlatem, hodne bych ho chtel videt (hlavne tam hraje Denjiro Okochi, ktereho mam rad :) )


dobre chambary neni nikdy dost :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

defila
02.03.2009 08:28
ja z ninja scrollu videl a(nejdriv anime, to bylo kora film a anime dobre, pak film, ten nebyl satny, ale s anime se nedal srovnat :) )
on je i nejaky jiny serial?
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
01.03.2009 23:02
no ja si tedka rozkoukal Ninja Scroll TV... film sem vydel kdysi a celkem se to libilo takze od serie doufam v podobny uspech (3 dily zatim dobry)
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
01.03.2009 22:46
jo karas je super, taky se mi libil, nejvetsi zlo bylo, ze jsem na nej narazi v tu chvili, kdy vysly prvni 3 dily a pak skoro 2 roky cekal na ty dalsi 3 :)

chtelo by to pro me nejake skvostne anime, v posledni dobe koukam jen na pokracovani Natsumeho a jinak same filmy asijske tvorby kolem 60. let...musim se do toho zase vrhnout :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.
<< | <> | >>