Čajovna rytířů Jedi || Jedi Order || Karel May || Belenorovo Česky || English
Home > Diskuze > Kultura > Wu Xia,Chambara a sem tam mozna anime :)
02.05.2024 (3.16.51.3)

Wu Xia,Chambara a sem tam mozna anime :)

Zakladatel: defila, Moderátoři: K_A_I

Asijske pociny pro neznale evropany :)

<< | <> | >>

defila
26.08.2008 18:58
tak 4. dil prelozen, po kontrole zda sedi vykani/tykani a nektery kontexty, tak udelam filani podobu..

co jsem koukal,na dalsi dily, tak nektery maji i 1000 radku textu (vuci tem prvnim,ktere se pohybovaly v rozmezi 500-700) copz je vcelku mazec a asi to zabere vic casu
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

defila
26.08.2008 18:14
jo vysla :)

Shigurui za to rozhodne stoji, co jsem koukal, tak prvni 3 dily Zatoichiho jsou prelozene (coz jsem si taky mohl zjistit driv, nez jsem prelozil 450 radku textu .))
behem chvile dodelam 4. dil, mozna se dneska pustim do 5., ale to jeste uvidim, kazdopadne to jde vcelku rychleji, nez jsem cekal, kdyz budu vytvralej, tak muzu za mesic prelozi vsech zbyvajch 22 filmu :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
26.08.2008 16:13
obejdu :D zasobu veci na koukani mam :D zvazuji ted rozjet Shigurui:)
btw: jdu se podivat ven prej asi pred trema dnama vysel Battle Royale za 39 Kč mno nekoupit to by byl hřich!!
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
26.08.2008 08:51
ad kai - Mugen se asi odklada na neurcito.... Zatoichi bere hodne casu a prakticky ted nestiham nic jinyho jen jeho.... - trvas na nem? nebo se bez toho obejdes? :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
25.08.2008 15:40
def: jj neboj berserka uz sem nasel:D

u Hoshi no Koe nejde o animaci...
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
25.08.2008 09:02
ad ten berserk- ted jsem v praci, takze presne nezjistim, ale tady si tu kapitolku najdi ->> http://manga.bleachexile.com/berserk.html
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

defila
25.08.2008 08:15
ad Hoshi no Koe - nevidel jsem, ale nevypada spatne, oceeneni za nejlepsi animaci 2002, hmmm asi stahnu a pokoukam (nutno ale podotknout, ze uz je 2008 a animace se nekam pohla :P)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

defila
24.08.2008 20:11
ted z hlavy nevim, ale je to hned nekde z kraje tak nekde(ono cele anime se vejde cca do 7 dilu ) takze nekde tam :)

//a mnoheml epsi jsou pozdejsi dily, jako vyjezd demonicke armady, ci gutsuv souboj s demonem v podobe draka jsou mazec

nebo ted co se stalo z toho indickyho monarchy, strasnej mazec, az tohle zkonci tak se budu v noci budit s nocnima murama :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
24.08.2008 18:52
mno videl jsi Hoshi No Koe - naprosta parada

no ja ctu vic mang ,ale rekl bych ze pro tebe by to byli povetsinou nudne veci...

i kdyz zkousel jsi Arese? nebo takoviho Vagabonda? :)

mno konecne nekdo kdo cte berserka... to mi urcite reknes kterej dil je ten jak tam demonci vymlatej celej band of hawk:)
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
24.08.2008 18:33
hmmm, tak popisu i jedno dalsi anime, na ktere jsem upozornoval(na karu no kyoukai se chystam dnes) ->Eve no Jikan -> anime dle Yoshiura Yasuhiro-a, pribehove : blizka/daleka budoucnost v blize neurcene zemi, k beznemu zivotu pomahaji roboti vypadajici jako lide, jen ovenceni prstencovou aureolou nad hlavou, sepe poslouchajici lidske rozmanite napada.Hlavnim hrdinou je opet zcela typicky student stredni skoly Rikuo.
Vzhledem k tomu, ze se s roboty setkava porad, bere je jako automatickou vec.Jednoho dne pri zkoumani pohybu sveho robota, narazi a pozoruhodnou zpravu *Are you enjoying the time of Eve* - jeste s jednim spoluzakem se vydaji patrat po puvodu tohoto vzkazu.
Narazi na kavarnu v niz jsou roboti bez aureoly, chovajici se jako lide...
DLe slov robotu, se jedine zde ma clovek(robot) sanci neco dozvedet o lidske psychice, pocitech, mysleni...

Opet klasicke tema ala GITS, jestli je mozne, aby mel stroj dusi a byl schopen pocitu. Kazdy dil ma cca 15 minutek a celkove se jich chysta 6. navic je zcela skvostne naanimovan (stejne jako i jeho dalsi pocin a to kraticky snimek ( http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4158 )

Rozhodne doporucuji na shlednuti, velmi povedena vec.

//jen nelhce celkove k manze - procitam jenom 4 a to ->

Claymore (vychazi stale cca jednou za mesic a stale si drzi velmi vysokou kvalitu)

Vinland Saga (vyhazi znacne neurcite.... pribeh vikingu ze severu, ted nedavno vysly dalsi 4 dily, tak jsem po nekolika mesicich zajasal :))

Katana (nova vec o typickem studentovi stredni skoly... ktery je ze zname "kovarske" rodiny a stara se o cisteni mecu, zdedil schopnost videt dusi mece, takze se rozjede pekna ducharina...)

a posledni
Berserk vychazi velmi nepravidelne(coz me nezkutecne sere) vuci anime je to posunutre uplne jinam, jen kdyby to vychazelo alespon jednou za mesic, ale ne, toho se asi nedockam :(

jinou mangu nectu, ma- li nekdo nejake doporuceni, tak sem s nim :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
23.08.2008 18:26
vsak ja si pockam :D
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
23.08.2008 18:18
vzhledem k tomu, ze to dealm sam, tak to bude asi chvilku trvat.. .:)

navic nektery z tech titulu jsou (pro me) stale v nepochopitelnem formatu *.idx
na coz jakozto snad na jediny format, na otevreni a editaci (klasicke prehravace s nim navic neumi pracovat... a vzdycky se seknout) z tohoto to dostat bude asi na dyl, ale vyhoda potom bude, ze vsechny titule budou v jednom formatu....
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
23.08.2008 18:09
hmm zrejme se na to anime podivam:)

mno az ten epos budes mit komplet prelozenej tak me ho pak muzes smahnout na par dvd a ja se proto v HK stavim :D :D
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
23.08.2008 17:59
nu jsou to vsechny filmy o nem tocene od roku 62'...

chces? :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

defila
23.08.2008 17:59
jo napisu ti co si myslim o prvnim dilu

Cela serie kary no kyoukai je delana dle novelky od Nasu Kinoko, jedna se o horove mysleny pocin lehce se promitajici s pribehovou linii Tsukihime.

Co jsem pochopil z prvniho dilu - hlavni hrdinka prosla nejalkou nehodou a byla v komatu - kdyz se probrala, tak ji byla dana jakasi schopnost ( na anidb popsano jako Eyes of Death Perception ) kazdopadne dokaze videt (a vcelku ucine nicit) nadprirozeno - prvni dil nas provazi shodou sebevrazd v opustenem tovarnim komplexu (vcelku kouzelny je rozebirani postav co cloveka k sebevrazde vede, at uz vedome ci nevedome a zda moudry clovek, kdyz je unaven zivotem tak
spacha sebevrazdu z unavy zivotem...)

velmi v kostce - vysetrovani sebevrazd skolacek, nejaka ta ducharina, nejake to vymitani duchu pomoci mece a kouzelna hudba k tomu :)

vic ti v tuhle chvili nezplodim,nejsem doma :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
23.08.2008 17:57
:D :D Lol tak o Eposu o Zatoichim sem do ted nic nevedel:D ja videl jen toho od pana Takeshiho :)


njn mugen je problem... taky bych chtel aby to vychazelo jako MKV... :)
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
23.08.2008 17:47
vzhledem k tomu, ze jsem zatim stihl shlidnout pouze jeden dil kary no kyoukai, tak ti recenzi hodim az shlidnu dalsi dva co mam doma (mam vic veci na praci nez to sledovat - v tuhle chvili jsem se pomalym krokem pustil do prekladani eposu o Zatoichim - filmy natocene v letech 1962-1989 je jich 26 a ma to necelych 19 gb(mam stazenych nejakych 13), mam na 26 veceru vystarano (respektive ted na 24...)

pro jednoho nerada ve volnem case jeste subuju Mugena (a nejvic me sere, ze ty kusy co mam doma jsou v *.avi a ne v *.mkv, takze z toho nemuzu vytahnout titule a musim to prekladat s video stopou v pozadi, coz straslive zasira pamet....)

a jeste jedna vymluva - taky se rad kouknu i na nejaky jiny kus, takze me subovani nejde tak rychle jak bych si pral :)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

K_A_I
23.08.2008 17:43
takze priklad Chambary je treba 7 samuraju (a dalsi filmy od Kurosawi), Zatoichi a tak?:)


ted by jsi este mohl napsat neco o tom anime co si rikal:D
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

defila
23.08.2008 17:40
ad kai - chabara jsou filmy o japonskem feudalnim zpusobu zivota, bojovem umeni a pod (proste filmy se samurajema .))

a nazev klubu uz nezmenim .)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

defila
23.08.2008 17:35
takze zapocnu prvnimi nekolika pociny na ktere cekam

jedno z toho je Sword Butterfly nee Butterfly Lovers (WuXia LiangZhu)

http://hk.youtube.com/watch?v=rMrmh5d3aqg

a druhym pocinem je tu jiz nekde zminovany Red cliff ( Chi Bi)
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.
<< | <> | >>