Čajovna rytířů Jedi || Jedi Order || Karel May || Belenorovo Česky || English
Home > Diskuze > Kultura > StarGate SG1 :]
19.09.2024 (3.144.110.88)

StarGate SG1 :]

Zakladatel: Arm.

Pokec o sci-fi seriálu "Hvězdná Brána"

<< | <> | >>
Fox
21.03.2006 21:56
Hallowed be the ORIes!!!! ty kare semi videls posledni dil devitky ? to byla sila :D:D
You can't predict your future, but you can follow your dreams.
Semi
21.03.2006 21:01
No SG ma ted odvysilanych 762 episod s 10 serii to bude 782 episod :p
To jsem si nevymyslel ale je to napsano na oficialnich strankach SG.

Naposledy upraveno: 21.03.2006 21:03, Semi

:p

Belenor
21.03.2006 17:43
No jo, ale skutecny cernobily kladas se obalamutit nenecha :-)

SirPesZ
21.03.2006 17:19
Bel> To byl jen příklad.
Ale jinak v Tolkienoj není žádná postava trochu zlá nebo trochu hodná, buď je prostě hodná a nebo zlá, popř. obalamucená (jako byl třeba v Pánoj Prstenů správce Gondoru).
Welcome to my world of death and pain

Belenor
21.03.2006 15:56
Semi: No, startreku jsem videl pomerne dost a dost jsem jich cetl, zato v SG pokulhavam, ale nezda se mi, ze 10 serii je vice nez 25, jak tvrdis :-) Vono ma mozna SG vetsi uspech, pac je vice pro masy. Star Trek opakovane konci, protoze mu klesa sledovanost - a i pres napr. prvni stazeni z vysilani po treti serii TOS nezapadl, naopak si lidi vynutili dalsi knihy, filmy, serie, takze bych nerekl, ze je tak neuspesny. Ale abychom si rozumeli - netvrdim, ze je SG spatna :-) Dily, co jsem videl, se daly sledovat celkem prijemne a prislo mi to jako mensi kravina nez Andromeda nebo Lexx.

SPZ: Myslis, ze tolkien = jasne oddelene dobro a zlo? Vono je spis otazka, cim se lucas inspirovat nenechal :-) Resp. zda tam ma neco, co vymyslel sam.

SirPesZ
21.03.2006 15:34
Defila> Jo, to jsem něgde taky čet, myslím, že to bylo gdysi v Pevnosti :-).
Prostě se to bere tak, že gdyž se tam lítá mezi hvězdama, tak to je sci-fi (a rozhodně už potom, co přišli s midichloridama - či jaxe to píše :-)), i přes fantasy prvky rytířů (Jedi), magie (Síly) a dalších...
Ono Lucas se nechal poměrně dost inspirovat Tolkienem (jasně oddělené dobro od zla apod...).
Welcome to my world of death and pain
Semi
21.03.2006 14:48
Hm no je to tvuj nazor ale kdyz by jsi se na to vsechno nejdriv podival a pak znova napsal tvuj nazor byl bych radsi :)
:p

Belenor
21.03.2006 13:49
Mno, TOS: 3 serie + TNG tusim 7 + DS9 tusim - aha tady uz ani netusim, ale tak 7 by to mohlo byt + VOY cca 6 + ENT (ma to takovou zkratku?) tusim tak dve - tri? + animovany mel tusim jednu = takovych 25 az 30 serii? + kolik? deset filmu?

No jo, covece, asi fakt bude Hvezdna Brana uspesnejsi nez Star Trek. Je fakt, ze posledni dily byly slabsi - no vlastne videl jsem cca deset dilu Enterprise, ty byly dobre, skoro bych rekl pokus o navazani na tradici Kirka.

Teda koukam, ze v te SG uz nevedej coby a delaj z toho filozofii... No, v tomhle se spis klonim k defilovi, ackoliv on si o sobe mysli, jak ze je na vysi, kdyz sleduje anime & spol. a rozumi myslenkam tygru a draku :-)

Spis se obavam, ze nejake pokusy o smysly zivota a filozofii konci vetsinou nejakym pokrytectvim bez ohledu na autory.
Semi
21.03.2006 13:32
Defila asi te zklamu ale Hvezdna Brana ma v i v Americe uspech vetsi nez Star Trek jelikoz uz se bude vysilat 10 serie a to bude nejdelsi sci-fi serial co zatim byl a je videt ze jsi nevidel vsechny dily SG jelikoz jse tam o smyslu zivota mluvi uz dost casto a uz i dostkrat mluvilo i v starsich dilech a po prve s o tom zminili v dile 1x10 :p
:p

Belenor
21.03.2006 12:42
Zalezi na tom ktery kus :-) Ale hlavne je to pohadka se sci-fi a fantasy prvky :-)

defila
21.03.2006 12:15
hmmm gataca mela napad .)
ale kdyz se rekne sci-fi tak si asi ten star trek vybavim driv nez gatacu
a pochybuju ze hvezdna brana se vznesla na takovou uroven, ze by se tam mluvilo o smyslu zivota, tak aby to davalo smysl a nebyl to jen komercni amikovskej vytvor, coz byl -> videl jsem teda jen sem tam nejaky dil az do6. seriie, ale prislo mi to takovy nemastny neslany :) -> film se jeste dal snest

a dejme si hadanku -> kampak byste zaradili SW ? -> sci-fi ci fantasy ? .)
a odpoved neni tak lehka jak se na prvni pohled zda
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.
Semi
20.03.2006 23:34
Jeste k tomu co rek Kai na to aby ses povznes to je otazka evoluce dost dlouhy evoluce a nebo ze by ti nekdo z tech co uz tam jsou pomohl kdyz bys umiral ale to se moc nestava (mluvim o SG :p)
:p
Semi
20.03.2006 23:33
KAI tohle ti asi nevyjde :DD to nejde :DD
PesZ: Souhlasim Gataca je dost dobrej film.
:p

K_A_I
20.03.2006 22:12
foxi tak udelame armadu povznesenejch a srvrhnem ty blbecky ktery dodrzujou ty stupidni zakony:D
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

SirPesZ
20.03.2006 19:13
TO je ten problém, že každej, komu se řekne sci-fi si představí Star-Trek, Den nezávislosti a tak.
Vemte si třeba Gatacu - sqělý sci-fi.
Welcome to my world of death and pain
Fox
20.03.2006 19:08
taky bych chtel byt povzneseny a to ze bych nemohl zasahovat do denni kolem me by me nevadilo... ikdyz zas kdyby umiral nekdo z my rodiny ci pratel a ja vedel ze jim muzu pomoct a nesmel bych byl by to dost hnusny pocit...
You can't predict your future, but you can follow your dreams.
Semi
20.03.2006 18:55
No diky globalnimu oteplovani se za 100 mozna 150 let i ten New York potopi :p
a k tomu povzneseni hm nevim jestli je to mozny ale neodsuzuju to a navic to ze se povzneses znamena ze dosahnes vyssi urovne
existence proste se zbavis sveho tela a budes existovat jako energie :p (nestezoval bych si:))
:p

Belenor
20.03.2006 18:02
Mno, az te pozustali spaleneho na popel rozprasi po okoli, tak vskutku asi budes vankem povznesen. Leda by te normalne zakopali, to bys byl spise prolezly cervy, nez povzneseny.

K_A_I
20.03.2006 17:59
muhehe a az se to to stane tak se belenoroj zasmeju:D to pak bude vzrusooo:D

jo po smrti se stanu povznesenym:) muhehe:) kecam povzneseny sux:D
In the name of GOD, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation.AMEN

Belenor
20.03.2006 17:44
Mno, treba dotykove lcd mi prijde jako sci-fi presla v realitu, ne? Vono zatopeny new york a invaze mimozemstanu patri spis do kategorie "slatanina" nez do kategorie "sci-fi" :-)
<< | <> | >>