Čajovna rytířů Jedi || Jedi Order || Karel May || Belenorovo Česky || English
Home > JK2 History
30.05.2024 (44.210.83.132)

Historie JK2 na serverech Chello

Na počátku

Na počátku v temnotě Mezisítě se na osamělé výspě objevil muž, v ruce držel jakýsi plastikový obal. "Sice v hlasování neprošla, ale i tak by mohl být zájem," pravil. Ten muž si říkal Fox!Murder a držel hru Jedi Knight II: Jedi Outcast. V rámci herního serveru parba.cz byl spuštěn server pro JK2, stalo se tak v létě roku 2002 na stroji s dual PIII 800MHz.

Objevují se první hráči, vznikají herní klany. Prvním z nich byl klan Czech Jedies v čele s Joshuaxem a Dzardou. Následuje klan The Jedi Masters, který zakládá Baldur. Objevují se hráči z klanu Diablo Requiem Clan včele s Mrakoběsem. Je uspořádán první turnaj, ve kterém vítězí CZ.

Po prázdninách však došlo k náhlému úpadku, zejména z důvodu návratu hráčů do reality v podobě školy. Podle Joshuaxe zanikly dva klany (jeden z nich byli Jedi Lords). Zůstali akorát prořídlí CZ a TJM a pak ještě klan DrC, který ovšem nebyl primárně JK2 klanem. To byl konec září roku 2002 a kdesi v bludišti Internetu se probouzel klan SS.

Na delší dobu poslední zápas se odehrál ve středu 18. září 2002, kdy se střetly klany CZ a DrC. Hrálo se tvrdě a nekompromisně, hrálo se TeamFFA a CTF. Zúčastnily se legendy - Joshuax, Mrakoběs, Bl00der, Chosen, Frutis, Miner a další.

Na pár měsíců to vypadalo s českou scénou bledě, ale další hráči se dostávali ke kopii (mnohdy bohužel nelegální) hry Jedi Knight II: Jedi Outcast a Mistral začal zase ožívat. Objevují se jména jako Torken, Destroyer, Agassi, Macros, Primerak, Emperor či GBear. TJM a CZ zase řádí. Rozjíždí se žebříček hráčů JK2 Clan.cz. Na duelovém serveru to žije, hráči jako Beetle či Bruno Warhole dávají všem zabrat. Objevuje se první pomocný admin, který vzápětí skládá funkci.

Jako znamení lepších časů je zápas klanů CZ a TJM. Proběhl v sobotu 16. listopadu 2002 a zúčastnili se jej Joshuax, GBear, Mila, Primerak a Belenor za CZ a Shadow, Arthur, Ondra, Agassi a Memhis za TJM. V TeamFFA vyhráli CZ v poměru 20:10 a v CTF byly výsledky 5:1 pro CZ a poté 2:1 pro TJM.

Blíží se konec roku 2002. SS se rozpadají na Czech Elite Clan a Rebels of Republic, vzniká klan Jedies Friendship a po něm i další klany. Ale to už jsme v roce 2003 a na Mistralu to žije...

Veteráni stále vzpomínají na staré doby. "Každý nový hráč, co přišel, byl hezky v klidu uveden do hry, všichni se mu věnovali," řekl Primerak. Bylo tomu skutečně tak, nováček, neznalý pravidel na serveru, začal mlátit hlava nehlava. Po vysvětlení pravidel chování následovalo zaučování v boji, tak byla objevena řada dobrých hráčů.

Významné klany té doby

Czech Jedies [CZ]
Datum vzniku mi není znám, ale je to pravděpodobně nejstarší český ryze JK2 klan, zakladateli jsou JoshuaX a Dzarda a v průběhu aktivního života klanu jím prošla pěkná řádka hráčů. Někteří si možná vzpomenou na Chosena, který ještě dlouho po odchodu z CZ trápil svým žlutým stylem hráče na chellu.

[SS] Strong Side
Torken byl zřejmě jedním z prvních Čechů, co hráli JK2 po Internetu a přivedl k JK2 i spolužáka ze školy, Destroyera. Společně pak založili pravděpodobně dne 23.9.2002 klan SS. Dalšími členy byli například Nargon, Joest nebo DarthStorm, někteří se ke klanu dostali díky odkazu v Seznamu, jiní již díky serveru Mistral, kde začali někdy ke konci letních prázdnin 2002 SS hrát. Klan je významný hlavně tím, že se na začátku prosince roku 2002 rozdělil na dva klany - Rebels of Republic a Czech Elite Clan. Došlo k tomu z důvodu rozmíšek zakladatelů.

Czech Elite Clan -(CZE)-
Původně to býval klan SS, po rozštěpení na dva klany ho leader Destroyer přejmenoval. Dlouhou dobu tento klan patřil k jedněm z nejlepších, jeho členy byli např. Maxell nebo DarthStorm. Klan se 2. 12. 2003 rozpadl.

Rebels of Republic <RoR>
Je to druhá půlka bývalého klanu SS, ze kterého odešel Torken. K němu se přidali Joest a Nargon a společně vytvořili jeden z nejsilnějších českých klanů - Rebels of Republic. Rebely vede Torken a v klanu jsou kromě již zmíněných hráči zvučných jmen jako např. Maxell, který přešel z CZE, či Baldwin. Klan RoR je též vítězem prvního Super Saber Cupu.

Jedies Friendship JF
Klan vznikl pravděpodobně 23.1.2003 a založili jej Ardno a Hoonya. JF mají v současnosti zřejmě nejhezčí klanové stránky ze všech českých klanů.

Rogue Squad RS
Klan založili Primerak a Belenor 28.2.2003.

Honest Jedies HJ
Klan Honest Jedies založili 6.4.2003 Slacker a Swan a postupem času se tento klan vypracoval mezi nejlepší klany.

Guys for Paradise GfP
Po odchodu z Jedies Friendship se Matino rozhodl založit vlastní klan, stalo se tak 17.7.2003, když získal ADSL.