Čajovna rytířů Jedi || Jedi Order || Karel May || Belenorovo Česky || English
Home > Diskuze > Veřejná > Citáty
28.03.2024 (35.175.236.44)

Citáty

Zakladatel: Ladron

Zaujalo vás něco co jste někde viděli napsaný ? tak to sem napište :)

 > | >>

defila
12.04.2009 10:09
nejaky ten buddhismus

Zvědavý mnich se ptal mistra:
,,Co je to cesta?"
,,Je přímo před tvýma očima."
,,Proč ji nevidím?"
,,Protože myslíš na sebe."
,, A co Vy, vidíte ji?"
Tak dlouho dokud budeš myslet Já ne, Ty ano, nbudeš vidět správně."
Ale když tu není Já ani Ty, je možné ji vidět?"
,,Když tu není Já ani Ty, kdo je ten, který ji chce vidět?"
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.
dREAm
22.03.2009 19:38
Flamb: máš pravdu, trochu jsem se se svými plameny unáhlil. :) Omlouvám se.
z pojntrové aritmetiky jde všem těm péhápé hírous hlava kolem :)

SirPesZ
22.03.2009 17:27
Flamb> máš tam moc "je" a málo "může" :-).
Welcome to my world of death and pain

Sketa
22.03.2009 13:59
dREAm: vůbec nechápu jak si na ten mlj post navázal ten tvůj..nějak to nejde dohroady. To, jestli bych nikdy nechtěl milovat nikoho (což je nemožný, protože každej má k někomu/něčemu svůj vlastní cit) a to že NÁBOŽENSTVÍ (ne víra) jak tady Flamberg uvedl na správnou míru je akorát prostředek k sebeobohacování, lichvě a násilí... VÍru ostatně máme taky všichni v sobě :D Někdo věří třeba v INTEL a někdo v ty vyšší principy, ale každej něčemu věří...ježiš a hlavně mi tak dochází proč to tu řešíme vůbec..tohle je o citátech přece xD
"Politici mě nezajímají. Jsou ďábelskej byznys."..."Hrají si s myslí lidí. Nikdy si nehrejte s myslí lidí!"
Fox
22.03.2009 13:40
jo proto se o sobe snazim rikat ze sem nabozenskej ateista nikoli ateista.. protoze ateista je ten co neveri vubec v nic..
You can't predict your future, but you can follow your dreams.
Flamberg
22.03.2009 11:33
Pánové, je třeba rozlišovat dvě věci - náboženství a víru.

Že člověk věří v nějaký vyšší princip nemusí být špatné (pro spoustu lidí je to berlička, která jim pomáhá řešit dilemata, nebo řetěz, který je drží v kolejích "normálnosti"). Náboženství je ale něco zcela jiného - to je organizace, která toho, že někdo v něco věří, využívá pro své cíle. Tyto cíle přitom mohou být v příkrém rozporu s tím, co je předmětem té víry. U náboženství hodně záleží na tom kdo danou organizaci vede a jako v každé organizaci se tam najdou jedinci, kterým jde o to vyždímat z této instituce, co nejvíce pro svůj prospěch...
Fox
22.03.2009 05:58
emoce a logika by meli byt v rovnovaze.. pokud neco prevlada je to spatne.. podle jedny chytry knizky..
You can't predict your future, but you can follow your dreams.
dREAm
21.03.2009 21:37
Jsem taky nevěřící, ale když se podívam, kolik vražd bylo spácháno z vášně, lásky (nenaplněné) nebo z popudu jakékoliv jiné emoce, přece nebudu říkat, že je emoce špatná. Nebo ty bys snad nikoho milovat nechtěl, sketo?
z pojntrové aritmetiky jde všem těm péhápé hírous hlava kolem :)

Sketa
21.03.2009 08:27
Já taky v boha nevěřim xD Náboženství je jenom zlo. Když se tak podivám kolik válek a všeho bylo kvůli víře, tak bych jí zrušil hnedka.

EDIT: a tady přichází asi nejlepší výrok od Boba...

"Mám jenom jednu ambici,'víš co. Mám jenom jednu věc kterou bych chtěl vidět jak se stane. Chtěl bych vidět lidi žít pohromadě - černé, bílé, Číňany, každého - to je všechno."

Naposledy upraveno: 21.03.2009 08:29, Sketa

"Politici mě nezajímají. Jsou ďábelskej byznys."..."Hrají si s myslí lidí. Nikdy si nehrejte s myslí lidí!"
Fox
21.03.2009 06:54
skoda ze neverim v boha ale uplnej ateista nejsem verim totiz v Silu! :)

Naposledy upraveno: 21.03.2009 06:56, Fox

You can't predict your future, but you can follow your dreams.

Sketa
20.03.2009 18:39
K tomu co jsem postoval od Boba.. je to výcuc z jeho rozhovorů...takže ani tak ne citát... A přesně jak řekl Fox, tak tak to je prostě. Mimochodem můj podpis v topicu je taky jedna z jeho vět. "...NIKDY SI NEHREJTE S MYSLÍ LIDÍ"

EDIT: a další Bobův výrok... "I don't stand for the black man's side, I don' t stand for the white man's side. I stand for God's side."

Tady překlad asi není třeba i pro neangličtináře :D

Naposledy upraveno: 20.03.2009 18:42, Sketa

"Politici mě nezajímají. Jsou ďábelskej byznys."..."Hrají si s myslí lidí. Nikdy si nehrejte s myslí lidí!"

Belenor
20.03.2009 14:44
Taky bych řekl, že to je to, co tím bylo myšleno :-) Ale teda ta formulace je pro nerodilého mluvčího hrozná :-)

Btw. citáty, jo?

"Každé zbytečné slovo je zbytečné" - Stephen King :-)
Fox
20.03.2009 14:24
kajos studoval jamajskou anglictinu takze si je presne jistej jaky ma gramatika na jamajce (ne)pravidla.. :)) jinak to stim mnichem je dobry.. jo a bob marley tim podle me chtel rict ze za koureni travy je naprosta kokotina jit do vezeni a apeloval na zmenu zakona na jamajce - ciste subjektivni nazor kterej nemam vubec podlozenej takze to berte spis jako blbost pac naladu zjistovat to nemam :D .. napriklad tady v dubaji kdyby me chytili s jointem tak du na 3 roky natvrdo.. a to si radsi dam detox.. :)
You can't predict your future, but you can follow your dreams.

Sketa
19.03.2009 18:03
To je možný no xD Je to výběr z nějakýho rozhovoru s Bobem... Ono co jsem tak viděl dokumenty kde Bob Marley mluvil tak tý angličtině bylo těžko rozumnět protože šíleně mlel tak možná proto to je takhle blbě :D
"Politici mě nezajímají. Jsou ďábelskej byznys."..."Hrají si s myslí lidí. Nikdy si nehrejte s myslí lidí!"

Belenor
19.03.2009 17:08
Hm, tak mi to nedává smysl ani v původním znění :-) Asi jsem málo zhulenej na to, abych to chápal.

defila
19.03.2009 16:02
tahle veta je pdle me gramticky cea blbe :))

Yet if they catch you at it they'll carry you off to prison
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

Sketa
19.03.2009 15:56
Bel: "The authorities tell you that you mustn't smoke herb because it's bad for you. Yet if they catch you at it they'll carry you off to prison. I think it's better to be smoking herb out here free then being in prison."

překlad není můj. je tam origoš a překlad pod tim...
"Politici mě nezajímají. Jsou ďábelskej byznys."..."Hrají si s myslí lidí. Nikdy si nehrejte s myslí lidí!"

Belenor
19.03.2009 07:08
Hm, neztratilo se u toho Marleyho něco při překladu? Mi to přijde jako blábol. Ostatně to většina citátů zde, tak asi nebude chyba v překladu, ale u mě :-)

defila
18.03.2009 23:15
ja se v tom nevyznam, neco v tomto smyslu rikal jeden doktor u nas na katedre (stejnak i s frazi, ze tomu bud nerozumim anebo nerozumim :) )
Když jsem byl dítě celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.
Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.
Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.

Sketa
18.03.2009 22:58
Jeden můj oblíbený výrok Boba Marleyho :

"Autority ti říkají že nesmíš kouřit trávu protože je to pro tebe špatné. Přesto když tě při tom chytí tak tě zavřou do věznice. Myslím že je pro tebe lepší kouřit trávu a být na svobodě než být ve věznici."
"Politici mě nezajímají. Jsou ďábelskej byznys."..."Hrají si s myslí lidí. Nikdy si nehrejte s myslí lidí!"
 > | >>